پروفیل ماندو

 گروه امرتات با حضور جمعی از مدیران آشنا و با تجربه صنعت  UPVC کشور، افتتاح و در راستای تامین نیاز پروفیل مصرفی تولید کنندگان در و پنجره دو جداره، آماده ارائه محصولات خود می باشد.مدیران این شرکت، تاکنون سعی داشته اند تا با خلاقیت و تلاش فراوان در گسترش و تعالی صنعت تولید پروفیل UPVC کشور کوشا باشند و همواره به سوی تکنولوژی های جدید، گام بردارند. فلذا در این راستا اقدام به تهیه قالب اختصاصی و منحصر به شرکت خود و دیگر ملزومات مورد نیاز از بهترین و معتبرترین تولید کنندگان بنام این صنعت، در سطح بین المللی نموده اند.این شرکت با طراحی ویژه، محصولات خود را با دو برند پروفیل ماندو پروفیل گرید A  با ضخامت جداره بالا و پروفیل پروفیل لئووین با کیفیت فوق العاده و مناسب جهت پروژه های اقتصادی، آماده ارائه به بازار نموده است.

شایان ذکر است هر دو پروفیل مذکور دارای استانداردهای داخلی و بین المللی از جمله استاندارد ملی ایران با کد ۱۲۲۹۱ می باشند و از سبد کالایی کامل شامل پروفیل لولایی، کشویی تک ریل و جفت ریل، پروفیل بازسازی و لمینت تکرو و دو رو با مغز رنگی بهرمند می باشد.

فرایند تولید پروفیل ماندو upvc شامل دو مرحله است که مرحله اول، میکس مواد اولیه و مرحله دوم اکسترود مواد می باشد. در قسمت زیر به شرح این دو مرحل می پردازیم:

میکس مواد اولیه پروفیل در میکسر

در این مرحله پس از آماده سازی ترکیبات، مواد اولیه توسط میکسر با یکدیگر مخلوط می گردند. مهم ترین نکته در هنگام اختلاط مواد، دمای میکسر است. پس از مخلوط کردن، مواد میکس شده بوسیله لوله به مخازن انتقال داده می شوند. مواد اولیه تولید پروفیل ماندو به مدت ۱۶ تا ۲۴ ساعت برای از بین بردن الکتریسته ساکن و هم دما شدن مواد با دمای محیط، در مخازن باقی می مانند.

اکستروژن مواد اولیه تولید پروفیل UPVC

پس از میکس، مواد اولیه پروفیل ماندو بطور اتوماتیک به دستگاه اکسترودر انتقال پیدا می کند. مواد با استفاده از چرخ دنده های حلزونی و در دمایی معین به سمت جلو حرکت می کند. در طول این مسیر خمیری یکسان بدست می آید که فاقد خلل و فرج است.

خمیر تشکیل شده با فشار ناشی از چرخ دنده ها از قالب پروفیل بسته شده درانتهای اکسترودر که دارای درجه حرارت تقریبی ۲۰۰ درجه سانتیگراد است خارج می شود. قالب ها با توجه به نوع پروفیل ساختار متفاوتی دارند.

پس از خروج پروفیل ماندو از اکستروژن بدلیل دمای بالا آن، امکان تغییر شکل و تثبیت ساختار پروفیل UPVC وجود دارد. بنابراین وارد مرحله خنک سازی کالیبراتور خشک می گردد.

پس از تثبیت اولیه شکل پروفیل، با عبور این محصول از حمام آب خنک (کالبراتور تر) پروفیل کاملا تثبیت می شود و شکل دائم آن ایجاد می گردد. تمامی حرکات پروفیل پس از اکستروژن توسط غلطک های کشنده انجام می گردد.

سپس آب اضافی باقیمانده بر روی پروفیل توسط دمنده های تعبیه شده بعد از واترتانک، خشک شده و اطلاعات پروفیل شامل تاریخ و ساعت دقیق، برند و… توسط جت پرینتر بر روی پروفیل چاپ می گردد. در انتها مرحله بسته بندی و چسباندن لیبل بر روی پروفیل UPVC آغاز می شود.

پروفیل UPVC در دو نوع پروفیل با لاستیک و بدون لاستیک به بازار عرضه می شود که مرحله اتصال لاستیک به پروفیل قبل از چسباندن لیبل انجام می گردد. همچنین تولید پروفیل لمینت طرح چوب نیز به همین صورت است.

 

 

به اینستاگرام ما بپیوندیدپروفیل ماندو

اتوماسیون اداری